Дунав изпусна Лудогорец в Разград (СНИМКИ+ВИДЕО)

0

Лудогорец не успя да победи Дунав в мач от XXV кръг на Първа професионална лига. Двата тима изиграха много зрелищен мач на стадион „Лудогорец Арена“, завършил 2:2. Домакините поведоха с ранно попадение на Паломино. В продължението на първото полувреме Костадинов изравни, а през втората част Карагарен направи пълен обрат. Гол на Кешеру обаче даде точката на разградчани.

Още в началото на срещата Кешеру стреля след хубаво центриране на Вандерсон, но Антонов спаси. Дунав отговори с удар на Шопов от границата на наказателното поле, който обаче не намери очертанията на вратата. В 14-ата минута Лудогорец успя да поведе. Анисе центрира от корнер, Кешеру отклони към Паломино, който прати топката в мрежата за 1:0. В 37-ата минута Антонов трябваше да се намесва решително след удар на Кешеру. И когато всички очакваха почивката, във втората минута на продължението Дунав изравни. Хубчев центрира, а Бранимир Костадинов отбеляза за 1:1.

Втората част започна с възможност за гостите. Владислав Стоянов обаче отрази хубав удар на Мойеци. В 66-ата минута „драконите“ осъществиха пълен обрат. Карагарен засече с глава хубаво центриране на Хубчев за 1:2. Шампионите обаче реагираха като ужилени и след сани 240 секунди изравниха. Клаудиу Кешеру стреля, Антонов бе неубедителен и изпусна топката в собствената си мрежа за 2:2. След още 2 минути Дунав пропиля страхотен шанс да поведе отново. Васил Шопов преодоля Стоянов и нанесе удар към опразнената врата. Палстун обаче успя изчисти точно пред голлинията. До края на мача нямаше сериозни опасности пред двете врати и съперниците си поделиха по точка.