„Дея Волей“ с уникална победна серия

0
-
-

Победната серия за отбора на „Дея Волей” от началото на новия сезон продължава. В мач от четвърти кръг в предварителна група „В” – Изток, момчетата на старши треньора Петър Дочев записаха своя четвърти успех в шампионата на Висшата лига-мъже. При гостуването си на „Попово 09” бургаските волейболисти взеха лесна победа с 3:0 (25:13, 25:17, 25:19).

Така в четири мача „Дея Волей” има спечелени четири чисти победи с по 3:0 и с актив от 12 точки заема лидерското място във временното класиране.

Прекият конкурент на бургазлии за първата позиция „Дунав” /Русе/ също записа победа, но е с мач по-малко и с 9 т. Ще настъпи ли разместване в челото на класирането, ще стане ясно в следващия кръг, когато на 11 ноември ще бъде дербито на върха между „Дея Волей” и „Дунав”. Двубоят ще се играе от 18.00 часа в зала „Младост”.

Резултати: „Дунав” – „Виктория Волей” 3:0 (25:12, 25:18, 25:20), „Черноморец” /Бяла/ – „Раковски” /Севлиево/ 3:0 (28:26, 25:23, 25:23). „Дея Волей” – „Попово 09” 3:0.

Класиране: 1. „Дея Волей” – 12 т., 2. „Дунав” – 9 т., 3. „Виктория Волей” – 7 т., 4. „Черноморец” – 5 т., 5. „Строител” – 3 т., 6. „Раковски” – 0 т., 7. „Попово 09” – 0 т. шести, без успех засега.

11 ноември от 18.00 ч. „Дея Волей” – „Дунав”.