Великолепно! Само двама пред Григор в историята на финалите на АТП

0

ригор Димитров тотално разби и втория си съперник на финалния Мастърс в Лондон – Давид Гофен. Българинът се разправи с белгиеца за малко повече от час с 6:0, 6:2.

Успехът е един от най-големите в историята на финалите на АТП. Турнирът, в този си формат и наименование, започва през 1990 година и продължава вече 27 години. Всяка година на него участват най-добрите осем тенисисти, което предвещава оспорвани двубои и рядко срещани големи победи.

Мачовете, в които един от съперници взема само два гейма или по-малко в цялата среща, са осем. Единият от тях е днешният на Григор Димитров.

Българинът даде само 2 гейма на своя съперник и се нареди до Новак Джокович, Стан Вавринка, Давид Федер и Андре Агаси.

По един загубен гейм в мачове от финални турнири на АТП са допускали само Роджър Федерер и Майкъл Ченг.

Най-голямата победа в историята на турнира е на името на швейцарския Маестро. Федерер надделява с 6:0, 6:0 над Гастон Гаудио през 2005 година.

Мачове от финални турнири на АТП, в които един от съперници печели само два гейма или по-малко:
Григор Димитров – Ришар Гаске – 6:0, 6:2 (2017 година)
Андре Агаси – Алберто Берасатеги – 6:2, 6:0 (1994)
Давид Ферер – Ришар Гаске – 6:1, 6:1 (2007)
Стан Вавринка – Томаш Бердих – 6:1, 6:1 (2014)
Новак Джокович – Кей Нишикори – 6:1, 6:1 (2015)

Майкъл Ченг – Алберто Берасатеги – 6:1, 6:0 (1994)
Роджър Федерер – Анди Мъри – 6:0, 6:1 (2014)

Роджър Федерер – Гастон Гаудио – 6:0, 6:0 (2005)