Брутално съдийство ощети Поморие във Враца

2

Отборът на Поморие загуби гостуването си на Ботев във Враца. Домакините биха с 2 -1. Тимът, воден от Малин Орачев обаче игра в мача с 10 души от 20 минута. Тогава бе изгонен Станислав Дрянов от състава на гостите. Критерият на главния съдия обаче остава крайно неясен. Врачани успяха да поведат още във втората минута. Следващият гол падна в 55 минута, отново в полза на домакините. Почетното попадение за Поморие отбеляза Лемперов в 75-та минута на мача. Поведението на съдийската бригада от Ловеч обаче е било в голям ущърб на поморийци. Главният съдия Николай Петров е свирил без да прилага обективни критерии, видимо в полза на Ботев. В почти всяка спорна ситуация той е давал предимство на домакините, а в някои моменти и свирил дори обратни фаулове. Това е натежало значително за крайния резултат от мача.