Звездната селекция на Добруджа би Дунав в първата си контрола

0
dunav dobrudzha

Добруджа спечели с 2:0 гостуването си на Дунав в Русе в първата контрола на двата отбора преди подновянането на сезона във Втора лига.

Новото попълнение на Добруджа Емануел Манев вкара първия си гол за тима в 22-ата минута, а 16 минути преди края гостите реализираха и второ попадение.Най-чистото положение за Дунав пропусна Симеон Вешев в 68-ата минута. Футболистът дойде в Русе от Марица това лято.

Русенци стартираха в състав Дамян Дамянов, Симеон Вешев, Стоян Предев, Георги Вълчев, Джан Хасан, Радослав Великов, Олег Димитров, Никола Колев, Георги Петков, дошлият на проби Владимир Иванов и Йордан Димитров. През втората част в игра влязоха вратарят Даниел Николов, Калин Георгиев, Стефан Стефанов, Анджело Димитров, Диян Кр. Димов и Теодор Костов.

Старши-треньорът на „драконите“ не можеше да разчита или даде почивка на редица играчи като Илия Миланов, Мирослав Будинов, Димитър Тодоров, Кристиян Господинов, Денислав Минчев и Георги Иванов.

Добруджа игра в състав Георги Аргилашки, Стелиян Николов, Здравко Серафимов, Кристиян Върбанов, Иван Жечков, Осман Шериф, Борис Иванов, Славчо Шоколаров, Емануил Манев, Стефан Статев и Преслав Йорданов. Резерви бяха Христо Ковачев, Ибрям Ибрям, Димитър Пиргов, Ивайло Минчев, Янчо Андреев, Милен Гамаков, Петко Цанков, Стефан Митев, Лъчезар Йорданов, Абдул Рахман, Преслав Славков.