Жадното дебютира с победа в Монтана(ВИДЕО)

0

Отборът на Монтана победи с 1:0 Спартак (Плевен) в първата си контролна среща от лятната предсезонна подготовка. Единственият гол в мача вкара от дузпа привлеченият от дубъла ба ЦСКА 1948 19-годишен нападател Наско Кехайов. Бившият капитан на момнтанци Мирослав Антонов-Чилика използва малкото време, в което е в родния си град, за да види играта на бившия си отбор.

Домакините доминираха през първото полувреме и създадоха няколко добри положения за гол. В 14-та мин. новият капитан на отбора Димитър Буров центрира от дясно, където Борислав Дамянов засече с глава на близката греда, но изпрати топката покрай вратата. Четири по-късно Кехайов изведе Филип Ежике в пеналта, но ударът му бе блокиран. В 24-та мин. Богдан Костов навлезе в наказателното поле, където бе спрян с нарушение от Цветелин Иванов, главният съдия Петър Милков отсъди дузпа, която Наско Кехайов хладнокръвно реализира.
След почивката и в двата отбора бяха направени много смени, но монтанци, въпреки горещото време, задържаха сравнително високо темпо. В 56-та мин. юношеският национал Петър Атанасов центрира в наказателното поле, Ивайло Тодоров стреля с глава, вратарят Станислав Антонов изби и при добавката Димитър Буров изпрати топката в мрежата. Попадението му обаче бе отменено заради маркирана засада. В 67-та мин. Пламен Симеонов центрира от ляво, а Атанасов засече с глава покрай гредата. Това бе и последната ситация за гол до края на мача.

Браво! Треньори от Димитровград изкараха специализация в Уулвърхямптън(СНИМКИ)