0
1544383481gettyimages 1070641864
-
-

Борусия (Мьонхенгладбах) разби гостуващия Щутгарт с 3:0 в последния мач от 14-ия кръг на германската Бундеслига и се върна на второто място във временното класиране, изпреварвайки шампиона Байерн.

„Жребчетата“ бяха по-добри през целия мач, а през първото полувреме гол на Аласан Плеа бе отменен заради засада. Натискът на домакините даде резултат в 70-ата минута, когато Флориан Нойхаус центрира към Рафаел и бразилецът вкара за 1:0. Седем минути по-късно Нойхаус удвои аванса на домакините след подаване на Торган Азар, а крайния резултат бе оформен в 84-ата минута, когато Бенжамен Павар си отбеляза автогол. Секунди преди това Ерок Томи получи втори жълт картон и швабите завършиха мача в намален състав.

След успеха си Мьонхенгладбах заема второто място с 29 точки, две повече от третия Байерн и на седем зад лидера Борусия (Дортмунд). Щутгарт е 16-и с 11 точки.