0
bot np
-
-

Приятната изненада в първенството на Североизточната Трета лига Ботев Нови Пазар завърши с победа календарната 2018 година. Отборът на Радостин Димов разби с 4:2 Калиакра пред около 1000 ентусиазирани фенове на стадиона в града. По този начин Ботев заема четвърто място в класирането, което е доста над очакванията на кмета Ивайло Камаджиев и останалите хора, които осигуряват издръжката на клуба.

В днешния мач домакините откриха резултата чрез Никифоров, но гостите успяха да обърнат до 1:2. Демиров и Паскалев, обаче вкараха две попадения до почивката и Ботев се оттегли с гол преднина. През втората част Димитров вкара още един гол и подпечата победата. След последния съдийски сигнал десетки фенове нахлуха на терена, за да поздравят своите любимци.

Ботев Нови Пазар е на четвърто място в класирането с актив от 29 точки в 14 мача. Есенен шампион е тимът на Суворово с 35, следван от Спартак Варна и Хитрино с по 30.