Защитник на Арда с тежка загуба от Англия(ВИДЕО)

0

Футболистът на Арда Джелал Хюсеинов изигра пълни 90 минути за младежкия национален отбор на Азербайджан до 21 години при загубата с 1:5 от Англия U21 в евроквалификация за Европейското първенство в тази възрастова група през 2025-а година.

Англичаните пристигнаха в Баку като фаворити и стигнаха доста лесно до крайния успех. Хюсеинов и съотборниците му в защита имаха тежката задача да се справят с играчи от Висшата лига в лицето на Харви Елиът и Чуквунонсо Мадуеке.
Играчът на Ливърпул вкара два гола, този на Челси прибави един. Джейдън Филоджийни-Бидейс и Арчи Грей също се разписаха.Още в първия половин час от мача Англия вкара два гола. Харви Елиът в 25-ата минута и Мадуеке в 29-ата бяха точни.

В 53-тата минута Филоджийни-Бидейс покачи до 3:0, а вторият гол на Елиът в 67-ата минута направи резултата 4:0.
Домакините най-сетне отвърнаха в 86-ата минута, когато точен беше Рамин Насирли, а малко след това Арчи Грей от Лийдс оформи крайния резултат в полза на англичаните.

След успеха Англия U21 дели първото място в групата с Украйна. Двата отбора са с актив от по 15 точки. Последна е родината на Хюсеинов. Неговият тим е само с 3 точки, колкото има Северна Ирландия.