Загорец удари Хебър за Купата,уреди си среща с Локо Пд

0

Локомотив Пловдив ще започне защита на спечечелената Купа на България с гостуване в Нова Загора. Това стана факт, след като третодивизионният Загорец изхвърли Хебър Пазрджик с инфарктна победа 2:1 в последните секунди на добавеното време. Отборът на Мирослав Миндев спази традицията да побеждава съперници и от по-горни групи,след като преди година елиминира и Пирин Благоевград. Загубата пък бе първа в официален мач за Хебър за този сезон.

Гостите от Пазарджик поведоха с попадение на Тодор Чаворски в 9-ата минута. Видев изравни в 42-ата минута. Двата отбора вече се подготвяха за продължения, но в третата минута на добавеното време Ивелин Илиев с глава хвърли в екстаз местните фенове, сред които се отличаваше колоритна ромска агитка.
Така Загорец доби право да посрещне Локо през октомври.