Ясен Петров: Видях мъже! И ние можехме да получим дузпа

0
Снимка: БФС

Селекционерът на България – Ясен Петров – сподели мнението си за загубата с 0:2 от Италия.

„Футболистите дадоха всичко от себе си срещу много силен отбор. Италианците не искам да ги коментирам, 13-а поредна победа. Нашите футболисти се сбиха днес. Понатрупа се умора. Имаше малко спорни моменти, но класата си е класа. Аз доволен, че на терена видях мъже.

Ще изгледам пак ситуацията за дузпата. Много неприятен момент, прибираме се на почивка с гол пасив. Беше добре да запазим поне нулевото равенство, за да се опитаме да ги излъжем през втората част. Това е футболът, така е решил реферът. Мисля, че и ние можехме да получим дузпа при 0:1. Ние сме длъжни да приемаме решенията на съдията.

Имахме идея да освежим отбора. Гълъбинов спечели над 13-14 единоборства. Идеята беше Спас Делев с бързината си да бъде около него. След това не се получи с влизането на Наско Илиев, но трябваше да рискуваме“, коментира Петров.