И Италия ни би насред София! Скандална дузпа даде тласък (СНИМКИ)

0
Снимка: twitter.com/azzurri

България очаквано загуби и от Италия в световната квалификация в група „С“. На стадион „Васил Левски“, селекцията на Ясен Петров отстъпи с 0:2. За разлика от поражението с 1:3 от Швейцария обаче, този път „лъвовете“ показаха далеч по-добра игра и много повече борбеност, макар и те да се оказаха недостатъчни за нещо повече от загуба.

В 7-ата минута Сисиньо без да иска изведе Киеза. Последният обаче бе дружно блокиран от Божиков и Димов.

120 секунди по-късно от непосредствена близост стреля в аут от няколко метра. В ситуацията обаче футболистът на гостите извърши и нарушение.

В 14-ата минута и Сенси нанесе удар, който обаче не намери очертанията на вратата.

В 20-ата минута родните национали организираха опасна атака. Последният пас на Делев обаче не бе прецизен.

Италия поведе 120 секунди преди края на полувремето. Инсиние изведе в наказателното поле Белоти, който почти без съприкосновение с Даниел Димов се строполи на земята. Главният арбитър Славко Винчич пък набързо отсъди скандална дузпа. От бялата точка Белоти бе безкомпромисен за 0:1.

В 57-ата минута България организира перфектна контраатака. Спас Делев изведе в наказателното поле Карагарен, който опита да върне назад. Футболист на Италия се хвърли на шпагат и останаха съмнения, че е играл с ръка. Въпреки протеста на нашите футболисти, главният съдия не посочи бялата точка, като вместо това вдигна жълт картон на капитана Георги Костадинов.

В 72-ата минута Италия можеше да сложи точка на спора. Италия изпълни бързо фал, при което Белоти бе изведен сам срещу вратаря, но прехвърлящият му удар срещна лявата греда. При добавката пък футболистът на гостите бе изключително неточен.

Това обаче се случи точно 10 минути по-късно. Марко Верати пусна технично с пета в наказателното поле към Инисиние. Последният пък намери Мануел Локатели, който с великолепен удар по диагонала не остави никакви шансове на Пламен Илиев за 0:2.

До края на мача Чиро Имобиле можеше на два пъти да оформи класиката в резултата. В първата остана сам срещу Пламен Илиев, който обаче спаси удара му. Във втората пък родния страж изби в корнер мощен изстрел под гредата.