Ясен Петров прави петорна промяна

0
Снимка: БФС

Селекционерът на България Ясен Петров ще търси солидна промяна в състава и поведението на футболистите за мача с Италия, след като тимът претърпя крах в първия двубой от квалификациите. Припомняме, че Швейцария буквално ни разнищи в първите 15 минути на мача, през които „лъвовете“ почти не се докоснаха до топката и получиха 3 гола.

Най-вероятно селекционерът ще направи цели пет промени в титулярния състав, пише „Мач Телеграф“. Четири от тях са сигурни. В игра от първата минута ще бъдат Спас Делев, Валентин Антов и Андрей Гълъбинов, които бяха резерви в четвъртък, а Кирил Десподов на 100-процента ще остане на пейката.

Припомняме, че Антов и Гълъбинов въобще не се появиха в игра срещу Швейцария, а нападателят на Арда се включи много силно през второто полувреме. Очаква се триото резерви от мача с Швейцария да прати на пейката титулярите Георги Йомов, Даниел Димов и Димитър Илиев. Има още една промяна, която се очаква днес – Момчил Цветанов – Малкия Шивач да играе вместо Сисиньо. Първият е в отлична форма от началото на годината, а вторият беше трагичен срещу „кръстоносците“.

Колкото до Кирил Десподов, той ще остане на пейката срещу Италия, след като получи контузия в четвъртък. Нападателят на Лудогорец, който вкара във вратата на Швейцария при поражението 1:3, получи контузия именно при отбелязването на гола и напусна терена принудително. Изследванията му, направени ден след катастрофата с „кръстоносците“, показаха, че травмата му не е сериозна и той може да играе с Италия. Според информация на „Мач Телеграф“ обаче няма да се рискува здравето на Десподов и той ще бъде резерва, но все пак може да се появи в игра през втората част. Така юношата на Литекс ще получи почивка преди срещата със Северна Ирландия, в която шансовете ни за точка или точки са доста по-големи. Иначе Кирил Десподов тренира с отбора вчера. Най-вероятно мястото му в състава ще бъде заето от Илиан Илиев, който дебютира в националния тим само преди няколко дни.

От лагера на националите разкриха, че основната дейност на селекционера Ясен Петров в дните преди сблъсъка с Италия е била да успокои футболистите след поражението от Швейцария и да им вдъхне самочувствие за срещата днес.