Янтра удари Спартак (Вн), Ахмедов изпорти дузпа и си изкара безумен червен картон (ВИДЕО)

0
qntra

Янтра победи Спартак (Варна) в мач от ХХ кръг на Втора лига. На собствения си стадион тимът от Габрово се наложи с 2:1.

Янтра започна вихрено, повеждайки още в 5-ата минута. Иван Василев се възползва от грешка в защитата на гостите и отблизо не остави шанс за реакция на вратаря за 1:0.

Само 240 секунди по-късно домакините удвоиха аванса си. Цветелин Радев засече центриране отдясно за 2:0.

В 47-ата минута Спартак намали изоставането си. Даниел Начев изведе вляво в наказателното поле Виктор Митев, който с плътен удар в близкия ъгъл изненада Християн Василев за 2:1.

180 секунди по-късно гостите можеха да изравнят. Ахмед Ахмедов падна в наказателното поле на Хебър след съприкосновение със съперник и главният съдия Ивайло Ненков отсъди дузпа. Ударът от бялата точка на потърпевшия обаче бе уловен от Християн Василев.

В 72-ата минута Спартак остана с човек по-малко заради изключително глупава постъпка на Ахмед Ахмедов, който отказа да отиде при главния съдия, който пък на няколко пъти го прикани да го направи. Затова нападателят получи втори жълт и съответно червен картон.