Волен Чинков е готов за съдийския фризер

0
-
-

Че Левски не е в добро състояние, меко казано, е видно от хеликоптер, но ако от Съдийската комисия на БФС са гледали мача със Славия, трябва да поставят главния рефер в съдийския фризер и да го извадят оттам чак след 2-3 месеца.

Волен Чинков обаче не е изключение и не е единственият спорен съдия. И не е първият, няма и да е последният, който си прави някакви странни упражнения по трупане на авторитет на гърба на Левски. Много е любопитно да узнаем от първа ръка как точно се образува това неистово желание у съдиите да се правят на интересни. И ако за гостуванията е някак обяснимо, да речем, за да се харесат на другата публика, но трудно е да се разсъждава за причините, поради които Чинков и колегите му решават да бъдат център на внимание на „Герена“. Сякаш на Волен му доставяше удоволствие да създава напрежение на терена и после да чува цветистите епитети и обиди по свой адрес. На 3 метра пред него се случва кристално ясен жълт картон и той не го дава. После пък го вади за безобидно нарушение. Но само това да беше. При общо над 10 минути лежане и разправии през второто полувреме, плюс смените, да дадеш мижаво продължение от 3 минути това е подигравка с футбола.

Да, това вероятно е коментар номер 1300 за неадекватно съдийство първо на Чинков и второ на мач на Левски, но все някой ден керванът ще спре да върви и съдиите ще си получават заслуженото./ „Тема спорт“