0
Снимка: etarvt.bg
-
-

Отборът на Етър постигна лесен успех с 3:0 над Левски (Лом) в среща от първия кръг на Втора професионална лига. Попаденията за домакините реализираха Ловре Кнежевич (63) и Даниел Младенов (75, 90).

Първата интересна ситуация на стадион „Ивайло“ се откри пред домакините. В 9-ата минута Радослав Апостолов шутира от далечна дистанция, но опитът му не намери очертанията на вратата. Малко по-късно и Кристиян Кънчев опита късмета си, но не успя да пробва рефлекса Диян Вълков.

В 34-ата минута Кристиян Григоров вкара гол с глава, след като засече центриране от фал. Попадението обаче бе правилно отменено от съдията, тъй като опиният бранител бе в засада.

Втората част започна с добра атака на „виолетовите“ и удар от воле на Даниел Младенов, но кълбото премина на сантиметри от целта.

В 60-ата минута Ловре Кнежевич отправи добър удар, но Диян Вълков успя да се намеси и да запази мрежата си суха.

Три минути по-късно Етър откри резултата. Резервата Николас Фемия стреля от пряк свободен удар. Диян Вълков успя да избие, но при добавката Ловре Кнежевич не пропусна да забие топката в мрежата на гостите от Лом.

В 75-ата минута „виолетовите“ стигнаха до втори гол. В основата отново бе резервата Николас Фемия, който асистира на Даниел Младенов. Опитният нападател с крак нацели гредата, но при добавката с глава наказа Диян Вълков.

В последните секунди на срещата от първия кръг Даниел Младенов оформи крайния резултат. Звездата на Етър не пропусна да накаже за трети път стража на Левски. Това бе последната интересна ситуация на стадион „Ивайло“ във Велико Търново.