Витоша срещу Вихрен във финала за купата на АФЛ на Югозапад

0
vitosha bistritsa
-
-

Витоша (Бистрица) надигра гостуващия му Балкан (Ботевград) с 3:0 в полуфинал на Югозападна България от турнира за купата на Аматьорската футболна лига.

Треньорът Кристиян Узунов даде шанс на футболисти, които по-малко играха досега за „тигрите“ и те оправдаха доверието му. Можеха да вкарат още голове. Антонио Валериев даде тон за успеха в 15-ата минута, когато откри резултата след центриране на съотборник. Десетина минути след почивката Николай Иванов се измъкна зад ботевградската защита, преодоля вратаря и вкара втория гол. В 80-ата минута Стефан Аличков навлезе с дрибъл в наказателното поле и с шут от 15 метра реализира третото попадение. Гостите имаха една възможност за гол, но след удар с глава, топката прелетя над вратата. Така Витоша се класира за финала където ще води битка с Вихрен (Сандански) за представител на Югозападна България във финалната фаза на турнира.