Вихрен на финал за купата на АФЛ на Югозапад след драма с 14 дузпи

0
vihren nova

Вихрен (Сандански) се класира на финал на Югозапад за Купата на АФЛ след успех над Кюстендил като гост. Двата тима не успяха да си вкарат в редовното време и завърши 0:0. Така се стигна до изпълнение на дузпи, като общо се изпълниха 14 удари от бялата точка. В крайна сметка гостите от Сандански се наложиха с 5:4, а решаващата дузпа вкара бившият футболист на ЦСКА, Пирин и Ботев (Пд) Антон Карачанаков. Само преди дни той пропусна дузпа в шампионатния мач между двата отбора миналата събота в Сандански.

Двубоят стартира спокойно без интересни ситуации пред някоя от двете врати. В 41-ата минута гостите от Сандански стигнаха до попадение. След центриране от фал техен футболист засече топката с глава и нацели гредата. При добавката обаче кълбото се оплете в мрежата. Голът обаче не бе признат, след като бе вдигнат флаг за засада.

След спокойните и мудни първи минути към края на полувремето двата тима вдигнаха оборотите и започнаха да си организират атаки и към двете врати. До попадение обаче така и не се стигна и резултатът се запази 0:0 след първите 45 минути.

Първата добра възможност дойде в началните минути на второто полувреме. Тогава Калоян Тодоров остана сам срещу вратаря на Кюстендил, но ударът му излезе в аут. В 57-ата минута пък домакините можеха да открият. След центриране в наказателното поле се получи разбъркване, което завърши с удар на Майкъл Георгиев от близка дистанция. И в този случай обаче кълбото премина покрай страничния стълб.

До края на мача така и не се стигна до нова опасна ситуация. И двата тима опитваха атаки, но или последният пас бе неточен, или ударите преминаваха встрани от вратата. Така след малко повече от 90 минути резултатът остана 0:0 и се стигна до изпълнение на дузпи.

В крайна сметка след общо 14 изпълнения от бялата точка гостите се наложиха с 5:4, а решаващата дузпа вкара Антон Карачанаков.

КЮСТЕНДИЛ 0:0 ВИХРЕН (4:5 след дузпи)