Вихър удари Спартак в дербито на Плевен

0

Вихър победи в Славяново с 1:0 Спартак в дербито на Плевен и се затвърди на първото място в класирането на Северозападната Трета лига. Двубоят бе от петия кръг на първенството.

Единственото попадение реализира Станислав Иванов с глава след центриране от корнер в средата на първото полувреме. По идентичен начин пропусна да се разпише и капитанът на домакините Константин Генков. След удар на Цветан Петров пък топката облиза гредата от външната й страна.

За Спартак най-добрата възможност пропиля Ивайло Иванов. Спартаковци бяха по-дейни след почивката, когато съперникът им заложи на по-затворената игра. Центриранията и суматохите обаче не доведоха до нищо съществено. Най-спорният момент беше в 83-ата минута, когато спартаковци поискаха дузпа за нарушение срещу Айвън Ангелов, но реферът Петър Кузев остана безмълвен.