Везенков с нов силен мач,но Сакраменто не успя да спре Стеф Къри(ВИДЕО)

0
aleksandar vezenkov sakramento
-
-

Сакраменто Кингс на Александър Везенков допусна поражение със 114:122 у дома от Голдън Стейт Уориърс. Българинът направи дебют в „Golden 1 Center“, като подобри актива си от първия мач (8 точки и 2 борби), но „кралете“ не успяха да отговорят на класата на Стеф Къри.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Sacramento Kings (@sacramentokings)

Везенков бе на паркета за 12 минути, в които се отчете с 10 точки и 1 борба. Той се отчете с 67% успешни стребли, като вкара 2 от 4 тройки. Най-резултатен бе през първата част, когато записа 6 точки, а през втората и третата се отчете с по 2, докато в заключителната част не се появи в игра.

Сакраменто нямаше отговор на класата на Стеф Къри, който избухна с цели 41 точки, 4 асистенции и 4 борби, макар Де‘Аарън Фокс от състава на Кингс да бе изключително близо до това постижение с 39 точки, 4 асистенции и 4 борби.

В първата четвърт Сакраменто стигна до преднина от 29:24, но до полувремето Голдън Стейт успя да направи обрат до 60:57. Гостите увеличиха преднината си още повече, след като взеха третата част с 39:27 и поведоха с 99:84. Сактаменто направи опит да се върне в мача и спечели последната част с 30:23, но това стигна само за намаляване на изоставането до 8 точки и загуба със 114:122.

За Сакраменто предстои още едно домакинство срещу тежък съперник. В понеделник, 30 октомври от 03:00ч. българско време в „Golden 1 Center“ гостува Лос Анджелис Лейкърс с 38-годишния ЛеБрон Джеймс в състава.