Везенков с нов силен мач, Сакраменто Кингс с 3-та поредна победа(ВИДЕО)

0
-
-

Александър Везенков отбеляза 11 точки при победата на Сакраменто Кингс над Кливланд Кавалиърс със 132:120, с което изравни най-доброто си постижение за отбелязани точки в НБА. Това бе трети пореден успех за калифорнийци.

След като срещу Портланд Везенков не влезе в игра, а в предишния мач изигра 8 минути, в които отбеляза 6 точки, днес българският баскетболист отново бе по-сериозна част от ротацията. Той предстоя на паркета 17 минути, в които към 11-те си точки добави и 2 борби.

Българинът се появи в игра още в края на първата четвърт. Той успя да отбележи набързо 8 точки при стрелба от игра 3/4 и 2/3 от тройката.През втората част Везенков добави още една тройка, за да увеличи преднината на Кингс до 20 точки. В крайна сметка той завърши със стрелба от игра 4/5, а +/- му бе +7.

Другата добра новина за „кралете“ бе завръщането на звездата Ди’Аарън Фокс, който пропусна последните пет срещи заради контузия в глезена. Днес той бе най-резултатен в целия двубой, като отбеляза 28 точки, а към тях добави и шест асистенции.Следващият мач за Сакраменто ще бъде на 16-ти ноември срещу Лос Анджелис Лейкърс.