Везенков с изравнен рекорд,но Сакраменто профука 22 точки преднина(ВИДЕО)

0
-
-

Александър Везенков изравни личното си постижение в НБА с 14 реализирани точки, но Сакраменто допусна необясним обрат, за да загуби за пръв път през сезона от Финикс със 117:119.

Това бе третият мач между двата тима, след като „кралете“ спечелиха двата предишни. На 9 декември пак в Аризона националът ни вкара рекордните за български играч в НБА 14 точки.
Българинът остана на паркета малко повече от 17 минути и за това време освен реализираните точки при стрелба 6 от 9 (2 от 3), овладя 2 борби, направи една асистенция и една отнета топка. Освен това сгреши веднъж и извърши едно нарушение.
„Кралете“, които загубиха предишните си две срещи, водеха почти през целия мач, като 6 минути преди края имаха аванс от 18 точки, но позволиха на съперника да стигне до успеха. 90 секунди преди финалната сирена Финикс вкара 10 точки срещу само две на гостите.
Ди′Аарън Фокс вкара най-много за Сакраменто – 33 точки, а Домантас Сабонис добави 21 с дежурния си „трипъл-дабъл“, този път с 12 борби и 11 асистенции. Кийгън Мъри с 18 и тогава идва Везенков със своите 14 т.

Грейсън Алън с 29 точки държеше Финикс в мача, за да дойде момента на Ерик Гордън, който избухна с две поредни тройки в последната минута за общо 13 точки. Кевин Дюрант, реализирал 4 поредни фаула в края, завърши с 27 точки.
Сакраменто вече е на 7-мо място на Запад с 23 победи и 17 загуби почти на преполовяването на редовния сезон. Следващият мач на тима е срещу Индиана след 48 часа – на 19 януари от 5 часа българско време.