Везенков и Сакраменто разбиха Голдън Стейт и са на крачка от плейофите(ВИДЕО)

0
-
-

Сакраменто Кингс на Александър Везенков съкруши Голдън Стейт Уориърс в плей-ин турнира на НБА. Българинът игра само две минути и не можа да се разпише, но неговите съотборници изнесоха истинска лекция на тима, който спечели 4 титли между 2015 и 2022 година. „Кралете“ се наложиха със 118:94 и в събота ще се изправят срещу Ню Орлиънс Пеликанс в директен спор за участие в плейофите.

Така Сакраменто трябва да направи още една крачка преди класиране на плейофите, като ще се изправи срещу Оклахома, който загуби от ЛА Лейкърс със 106:110. По този начин сезонът на „кралете“ продължава и отборът има реален шанс да се класира в основната част на плейофите.

Сакраменто взе преднина още в първата част на мача, като дръпна с 9 точки – 31:22. Гостите от Голдън Стейт успяха да наваксат 5 точки от изоставането си до края на първото полувреме.В третата и четвъртата част обаче „кралете“ бяха по-активни и натрупаха достатъчно преднина, за да си гарантират успеха. В края на мача и двамата треньори пуснаха резервните си баскетболисти.

Най-резултатен в мача бе Кийгън Мъри от Сакраменто с 32 точки, като добави и 9 борби. Даарън Фокс вкара 24 точки, а най-много за Голдън Стейт реализира Стеф Къри – 22.