Везенков без точки и с нова загуба в NBA(ВИДЕО)

0
-
-

Александър Везенков и съотборниците му от Сакраменто Кингс допуснаха второто си поредно поражение в редовния сезон на НБА, след като загубиха гостуването си на Хюстън Рокетс с крайното 89:107 (19:33, 34:26, 15:12, 21:36) в зала „Тойота Сентър в Тексас. Така „кралете“ отново правят грешна стъпка след тази срещу Голдън Стейт Уориърс, а ситуацията с Везенков става сложна, защото той отново не можа да се разпише, като също така претърпя и спад в игровото си време – 10 минути, 1 борба, 1 открадната топка и 1 чадър.

Така балансът на Сакраменто от началото на сезона вече е 2 победи и 3 загуби, като със същия актив разполага и Хюстън, който влиза в победна серия. Във вторник сутрин от 3:00 часа българско време двата тима отново се изправят един срещу друг в Тексас, като тогава Кингс ще имат възможност да вземат реванш.
Хюстън пък все още не изпускаше водачеството, като поддържаше актив от три точки при 77:74 след първите няколко минути игра в последната част. Положението стана критично за гостите, тъй като Брукс успя да вкара няколко поредни тройки и да вдигне разстоянието до двуцифрените размери. Този път изглеждаше, че Сакраменто няма как да се върне в двубоя и Хюстън сътвори последна четвърт, в която отбеляза цели 36 точки, за да се поздрави с финалния успех.

Дилън Брукс се отличи с 26 точки и 9 борби за Хюстън. Джабари Смит-младши и Фред ВанВлийт нанизаха по 21 точки, като първият овладя 11 борби, а вторият направи 12 асистеници, Аплерен Шенгюн прибави 15/9/6, Джей’Шон Тейт наниза 11 точки и Джейлън Грийн приключи с 10.

Малик Монк поведе колоната за Сакраменто с 18 точки и 7 асистении. Харисън Барнс добави 13 точки, ДжаВейл МакГий остана с 12 точки и 6 борби, Домантас Сабонис финишира с 12 точки и 15 борби, а Крис Дуарте се отчете с 10 точки.