Възходът на Спартак (Вн) при Херо продължава! Тресна Ботев (Вр) в битката за оцеляване (ВИДЕО)

hebar spartak varna
Снимка: facebook.com/spartak1918official
-
-

Спартак (Варна) победи Ботев (Враца) в мач от XXI кръг на efbet Лига. На „Коритото“ домакините се наложиха с 2:1. Успехът сложи край на серията на „соколите“ от 9 поредни мача без победа. Същевременно това бе и първа победа на варненци под ръководството на Димитър Димитров – Херо.

В 18-ата минута малко не стигна на Спартак да поведе. Лерой Микелс изстреля истински снаряд от 25 метра. Топката обаче разтресе напречната греда.

В 22-ата минута „соколите“ разиграха заучено от фал. Микелс подаде към

60 секунди по-късно Родни Антуи изведе отдясно Александър Беолусов, който нахлу в наказателното поле и даде успореден пас към точката за изпълнение на дузпа. Там Жоао Марио пък без забавяне стреля, пращайки топката под гредата за 1:0.

В 54-ата минута Браян Переа бе изведен сам срещу вратаря. Той обаче си пое дълго топката, което позволи на Фигуейредо да блокира удара.

120 секунди по-късно Маринов посрещна от воле центриране отляво, но далеч от целта.

Спартак удвои аванса си след час игра. Иван Йорданов нахлу в наказателното поле и опита да даде успореден пас. Топката обаче срещна ръката на Том Рапниу. Това се оказа като извеждащ пас към Йорданов, който се възползва и от близко разстояние прониза Красимир Костов за 2:0.

В 66-ата минута Ботев върна интригата в мача. Рапнуи получи прекрасен пас от дълбочина, влезе вляво в наказателното поле и даде прострелен пас. Брая Переа не успя да засече чисто, но все пак се оказа достатъчно, за да може топката да мине голлинията за 2:1.

В 80-ата минута Ботев бе близо до изравнително попадение. Момчил Цветанов шутира от дистанция. Топката рикошира във футболист на Спартак и премина на сантиметри от лявата греда.