Възходът на Берое при Петър Колев продължава, отнесе Локо (Сф) насред „Васил Левски“ (ВИДЕО)

1
Снимка: chernomorepfc.bg

Берое победи като гост Локомотив (София) и Берое в мач от XIV кръг на Първа лига. На националния стадион „Васил Левски“ старозагорци се наложиха с категоричното 3:0. Така, след крайно неубедителния старт на първенството, заралии затвърдиха възхода си под ръководството на Петър Колев. С днешния успех „зелените“ влязоха в първата шестица на класирането с актив от 20 точки.

В 24-ата минута Пинсон стреля от сериозно разстояние, като топката премина в опасна близост до лявата греда.

В 35-ата минута Мартин Камбуров изведе в наказателното поле Александър Василев. Ударът на последния обаче бе уловен сигурно от Любенов.

5 минути по-късно Александър Василев изстреля истински снаряд от сериозна дистанция. Любенов обаче с една ръка успя да избие в корнер отиващата в горния му десен ъгъл топка.

Берое поведе секунди преди да изтече редовното време на първото полувреме. Али центрира отдясно. Мартин Камбуров, след като по-скоро опита да се предпази от двама футболисти на домакините, малко случайно изведе с глава Абубакар Тунгара. Последният пък с удар по диагонала от ъгъла на вратарското поле направи 0:1.

В началните минути на втората част Александър Александров стреля опасно от фал. Ганев обаче спаси.

В 68-ата минута Кийлън Лебон овладя пред наказателното поле, влезе в него и стреля. Топката срещна напречната греда и падна върху голлинията. Положението дълго бе разглеждано с ВАР, тъй като трябваше да се прецени дали топката е преминала с целия си обем голлинията. В крайна сметка това се оказа факт и старозагорци поведоха с 2:0.

В 74-ата минута Берое оформи класиката в резултата. След центриране от корнер, Мартин Камбуров засече неспасяемо с глава за 0:3.