Вършец вкара 5 на Пъстрина

0
varshets

Отборът на Вършец спечели дербито на третия кръг от първенството на монтанската „А“ ОФГ. На собствен терен тимът от курортното градче победи с 5:2 Пъстрина (Николово), след като показа почти стопроцентова успеваемост – от 6 точни удара, 5 влязоха във вратата на Стефан Аврамов-Лидъла.

Гостите владееха повече топката, но не успяха да материализират териториалния си превес. Те дори поведоха в резултата в 23-та мин., когато Цветелин Анжелов от фаул не остави никакъв шанс на вратаря Христо Тодоров. Още до края на полувремето обаче Бойко Илиев (37) изравни, а след почивката Кристиян Илиев (46), на два пъти Александър Димитров (68, 78) и отново Бойко Илиев (87) изковаха успеха на домакините. В добавеното време Мирослав Йорданов-Джудиста върна един гол за Пъстрина. Сред зрителите на стадиона бе и лекуващият контузия юношески нападател на Монтана Ивелин Георгиев-Ивко.

Бабангида избухна с нов хеттрик за Хасково 2022!