В нечовешка жега: Черноморец удари дубъла на Черно море в атрактивен мач с 5 гола (ВИДЕО+СНИМКИ)

0

Черноморец победи в контролна среща дублиращия отбор на елитния Черно море. На стадион „Черноморец“ съперниците изиграха динамичен и интересен двубой, въпреки нечовешката жега. В крайна сметка „акулите“ се наложиха с 3:2. Двубоят бе излъчен на живо от KotaSport TV.

Черноморец можеше да поведе в 18-ата минута. Милен Танев стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката срещна напречната греда.

Все пак бургазлии стигнаха до гол в 34-ата минута. След центриране отдясно, Антон Узунов засече от въздуха по диагонала за 1:0.

Въпреки тежките атмосферни условия, до края на полувремето „сините“ продължиха да играят в отлично темпо и създадоха още няколко опасности, които обаче не успяха да материализират.

Превъзходството на водения от Георги Чиликов тим даде резултат в 62-ата минута. След центриране отляво, Даниел Димитров засече отблизо с глава за 2:0.

Последва отпускане в редиците на домакините, от което се възползваха талантите на Черно море. В 73-ата минута те реализираха много красив гол от границата на наказателното поле, а в 82-ата минута стигнаха и до равенство с точен шут от точката за изпълнение на дузпа – 2:2.

Черноморец реагира бързо и 120 секунди преди края на мача стигна до победата. Точен за 3:2 бе Христо Георгиев.