В мач с 2 червени картона: Ботев (Пд) тресна ЦСКА-София насред столицата и гледа към финала за Купата (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
cska botev plovdiv ume emanuel
Снимка: facebook.com/botevplovdiv
-
-

Ботев (Пловдив) победи ЦСКА-София в първи полуфинал от турнира за Купата на България. На националния стадион „Васил Левски“ „канарчетата“ се наложиха с 1:0. Така, преди реванша на „Колежа“, възпитаниците на Душан Керкез гледат смело към финала в надпреварата.

В 6-ата минута удар на Тобиас Хайнц от наказателното поле мина покрай лявата греда. Веднага след това обаче бе отсъдено нарушение на норвежеца при отнемането на топката, така че евентуален гол щеше да бъде отменен.

240 секунди по-късно Асприля стреля от дистанция. Топката обаче рикошира в Мертенс, след което бе уловена без затруднения от Ханкич.

В 16-ата минута ЦСКА-София бе много близо до това да открие резултата. Центриране отляво не бе избито добре от Ханкич. Топката стигна до Асприля, който стреля без забавяне. Топката обаче срещна лявата греда от външната страна и излезе в аут.

В 22-ата минута мощен изстрел на Скаршем от границата на наказателното поле мина високо над вратата.

10 минути след това домакините отново имаха чудесна възможност за гол. Скаршем си осигури отлична позиция на дъгата на наказателното поле и нанесе изключително опасен удар. Ханкич само изгледа топката, която за негов късмет „облиза“ дясната греда от външната й страна.

Ботев поведе само 30 секунди след началото на втората част. Уме Емануел бе изведен сам срещу вратаря и с удар покрай него прати топката в мрежата. Попадението първоначално бе отменено заради засада. След разглеждане на ситуацията с ВАР, обаче бе установено, че играчът на „канарчетата“ е в редовна позиция и голът бе зачетен – 0:1.

Почти веднага след изпълнението на центъра Юрген Матей бе на път да сгреши фатално. Капитанът на „червените“ не успя да изчисти добре топката. От това се възползва Брахими, който бе на път да излезе сам срещу вратаря, но в последния момент, притиснат от Махмутович, си поведе дълго и Бусато улови.

В 62-ата минута се стигна до сериозно напрежение на терена. Първоначално се сдърпаха Ивелин Попов и Браян Кордоба, а след това се включиха почти всички футболисти на двата отбора, включително и хора от резервните скамейки. В крайна сметка Драгомир Драганов показа директни червени картони на „червения“ защитник и капитана на „канарчетата“.

ЦСКА-София можеше да изравни в 73-ата минута. Вион центрира отдясно, а Матей засече с глава. Ханкич се размина с топката в опита си да боксира, но за негов късмет тя премина на сантиметри от лявата греда.

Скоро след това Линдсет получи на отлична позиция в наказателното поле. Ударът му 8-9 метра обаче не намери целта.

В 9-ата минута на даденото продължение мощен изстрел от дистанция на Шопов отиваше под гредата, но Ханкич успя с една ръка да избие в корнер.