Керкез: Голяма победа, но това не променя много нещата! Нищо не е приключило

0
dushan kerkez
-
-

Старши треньорът на Ботев (Пд) – Душан Керкез – сподели мнението си за победата с 1:0 като гост на ЦСКА-София в първи полуфинален мач от турнира за Купата на България.

„Голяма победа. Целта беше да си тръгнем с добър резултат. В нашия дом, с нашите фенове ще бъдем много силни. Имахме  много силен съперник. Спечелихме днес, но това не променя много нещата. Ще трябва да играем много добре и в реванша.

Започнахме, няма да кажа със страх, но бяхме респектирани. Беше нормално да сме по-нервни в началото, предвид предната загуба от този отбор с 0:4. С всяка минута ставахме по-уверени. ЦСКА имаше своите положения. Поздравявам техния треньор и начина, по който изглеждаха.

Огромно благодаря на нашите фенове, които и в това време дойдоха, за да ни подкрепят.

Секулич все още не е готов да започва мачовете от първата минута. Брахими осигурява повече движение, открива положения – днес свърши страхотна работа.

Хората трябва да разберат, че през зимната пауза настъпиха промени. Имаше период, в който трябваше да се нагодим. Беше необходимо време, за да свикнем с промените и изискванията. Контузията на Георги Николов също наложи промени.

Нищо не е приключило. Можем да се порадваме малко. Имаме време, за да сме по-добри в реванша. ЦСКА ще дойде, за да ни победи и ние трябва да сме на най-високото си ново. Може би поставям тази победа на първо място от тези с Ботев (Пд), защото победихме един от най-големите отбори в България. Тази радост обаче ще се помрачи, ако отпаднем“, коментира Керкез.