0
Снимка: Черно море
-
-

Левски Черно море в мач от Х кръг на родния футболен елит. На стадион „Виваком Арена Георги Аспарухов“, „сините“ . Варненци пък трябваше да играят с човек по-малко цяло второ полувреме, след като в самия край на първото Илиан Илиев – младши получи червен картон.

В 8-ата минута Левски можеше да поведе. Робърта намери Паулиньо отляво. Бразилецът центрира в наказателното поле. Цветомир Панов опита да пресече, но насочи топката към собствената си врата. Дюлгеров обаче плонжира и закова топката на голлинията.

В 20-ата минута Левски поведе. Здравко Димитров проби отдясно и центрира в наказателното поле. Найджъл Робърта свали с глава към Мартин Райнов, който с плонж, също с глава, прати топката в мрежата за 1:0. Любопитно е, че голът падна в 19:14 мин.

180 секунди по-късно домакините можеха да удвоят аванса си. Робърта влезе в наказателното поле и стреля, но покрай дясната греда.

В продължението на първото полувреме Черно море остана с човек по-малко. Илиан Илиев – младши фаулира в средата на терена Мартин Райнов. За провинението си той получи втори жълт и съответно червен картон. Край тъчлинията пък неговият баща и старши треньор на тима – Илиан Илиев – побесня от решението на Георги Кабаков и дори си хвърли баджа на земята.

В 50-ата минута Васил Панайотов стреля от дъгата пред наказателното поле. Топката обаче премина над лявата сглобка.

В 55-ата минута Черно море изравни. Исамил Иса пусна прострелен пас отдясно, а Матиас Курьор засече от границата на вратарското поле, между двама „сини“ футболисти, за 1:1.

240 секунди по-късно Левски по чудо не възстанови аванса си. Здравко Димитров центрира отдясно, а Найджъл Робърта от чиста позиция с глава засече във вратаря. При добавката си нападателят отново намери тялото на Дюлгеров. Последва мощен изстрел и на Матео Стаматов, който пък изобщо не намери очертанията на вратата.

В 69-ата минута Черно море стигна до пълен обрат. Гостите организираха скоростна контра, при която Васил Панайотов остана сам срещу Михайлов и без проблеми го преодоля за 1:2. След попадението, бившият полузащитник на „сините“ не изрази по никакъв начин радост, а само вдигна ръце към сектор „А“.