0
62240546 2930702453639025 1165200820401078272 n
-
-

Българският шампион Лудогорец записа първа загуба по време на летния си тренировъчен лагер в Австрия. На „Куфщайн Арена” разградчани допуснаха първи попадения в мрежата си, отстъпвайки с категоричното 0:3 от украинския първенец Шахтьор Донецк. Макар че двубоят беше първа предсезонна контрола за „миньорите”, те успяха много красноречиво да демонстрират разликата в нивата.
В 38-градусовата жега и пред очите на собствениците на „орлите“ Георги и Кирил Домусчиеви много ярко впечатление за Шахтьор направи бившият футболист на ЦСКА Жуниор Мораес. 32-годишният играч се отчете с асистенции за първите две попадения – на Тете и Алан Патрик преди почивката. След нея резервата Даниил Сикан оформи крайния резултат след голяма грешка на вратаря Ренан.
В същото време разградчани определено не получиха възможност да разгърнат потенциала си. За целия мач футболистите на Стойчо Стоев стигнаха до 2-3 чисти ситуации, а след големия брой смени през втората част инициативата по-трайно мина в ръцете на Шахтьор. Отборът на Луис Кастро показа отлична способност да сменя игровото си лице, като преди паузата тимът определено изчакваше съперника в собствената си половина и търсеше по-директната игра.
Двубоят имаше възможно най-лошото начало за Лудогорец. Още в 3-ата минута българите загубиха контрол над топката в собствената си половина, а Мораес с чудесен извеждащ пас изведе Тете сам срещу вратаря, докато Сисиньо беше изнесен твърде напред и не покриваше зоната си. Фланговият играч на Шахтьор технично отбеляза в долния десен ъгъл.
Мораес блесна още веднъж в 28-ата минута, когато Алан Патрик му подаде топката далеч извън наказателното поле, а бившият ас на ЦСКА напредна с нея и даде фин пас през краката на Моци. Това подаване остави Патрик сам срещу Ренан и последният чукна лекичко топката в мрежата – 0:2.
След почивката Лудогорец действа по-активно в първите 15 минути на втората част, а след извършването на солиден брой смени от двете страни след час игра инициативата мина много отчетливо от страната на Шахтьор. Украинците организираха няколко много опасни атаки, но пък отбелязаха след известна доза късмет в 72-ата минута. Тогава Тайсон изстреля снаряд от около 25 метра към вратата на Ренан, който дори не трябваше да помръдва. Стражът обаче така и не реши дали ще улавя топката или ще я избива, затова тя отскочи от тялото му и попадна у непокрития Даниил Сикан – 0:3.