Тунис би Панама на изпроводяк, „каналджиите“ с втори гол на Мондиала

0
1530215824gettyimages 986391414

Тунис спечели на изпроводяк последната си среща от Група „G“ на Мондиала срещу Панама с 2:1. И трите попадения в срещата бяха дело на „картагенските орли“, които си вкараха автогол през първата част. Панама пък отбеляза исторически втори гол на такъв форум.

Срещата започна по-добре за Тунис, но „картагенските орли“ така и не стигаха до по-сериозни положения.

Първото такова дойде чак в 19-ата минута, когато Уаби Казари намери Бедуи, който стреля с глава, но Хайме Пенедо се намеси прекрасно.

В 33-ата минута падна и първото попадение в срещата. Хосе Родригес от Панама стреля от границата на наказателното поле, а изстрелът му се отби в Ясине Мериа и влетя в мрежата на Матлути – 1:0. Това бе второ попадение за „каналджиите“ на Мондиал.

В началото на второто полувреме Тунис стигна до изравняване. Бен Юсеф бе намерен от Уаби Казри по прекрасен начин в наказателното поле и не сгреши – 1:1.

Тунис продължи да играе по-добре и в 53-ата минута имаше нов шанс за гол. Бен Юсеф излезе сам срещу Хайме Пенедо, но не съумя да го преодолее.

В 66-ата минута „картагенските орли“ стигнаха до пълен обрат. Уаби Казри бе намерен на празна врата от Хадади и не сгреши – 2:1.

Панама стигна до втори гол в 73-ата минута, но той бе отменен заради нарушение в атака.

Така до края Тунис задържа своята преднина и грабна първи точки в последния си мач от Мондиала.

Така след 3 изиграни мача Тунис остава трети в крайното класиране на Група „G“ с 3 точки, където лидер е Белгия (9 точки), която спечели срещу Англия в другия сблъсък с 1:0. „Трите лъва“ заемат второто място с 6 пункта, а Панама е последен с нулев актив.