Белгия излъга Англия в сблъсък на резервите и спечели групата

0
1530214221gettyimages 986372018

Англия загуби от Белгия с 0:1 в Калининград спора за първото място в крайното класиране на група G. Още преди последния кръг на груповата фаза и двата тима си бяха осигурили участие на 1/8-финалите на световното първенство по футбол в Русия, но с тази победа „червените дяволи“ спечелиха групата и ще играят срещу Япония в първия кръг от елиминациите. „Трите лъва“ пък ще срещнат Колумбия на 1/8-финалите.

Тибо Куртоа изби остро центриране в началото, а след това последваха две опасности прд английската врата. Пикфорд спаси с вещина първия точен удар в мача при силен шут на Юри Тилеманс от далечна дистанция в 6-ата минута, а три минути по-късно Гари Кейхил се намеси решително при едно меле и с шпагат изчисти топката на голлинията. В 28-ата минута Маруан Фелайни отправи опасен удар от средна дистанция, засичайки топката след корнер, но тя бе изчистена от бранител малко пред вратата. До края на първата част и двата тима разочароваха без сериозни голови положения.

Малко след почивката в 51-ата минута „червените дяволи“ поведоха в резултата, след като Аднан Янузай финтира Дани Роуз и с хубав фалцов удар прати топката във вратата на Пикфорд за 0:1. В 66-ата минута Джейми Варди изведе прекрасно Маркъс Рашфорд сам срещу Куртоа, който с върха на пръстите си спаси и предотврати гол във вратата си. Белгийците се дръпнаха в отбрана, а „трите лъва“ заиграха по-офанзивно, като в игра се появи дори Дани Уелбек. Въпреки това англичаните не застрашиха сериозно противниковата врата, а в 89-ата минута можеха да инкасират и втори гол. Пикфорд обаче спаси бомбения удар на Юри Тилеманс и предотврати попадение. В добавеното време се стигна до карамбол пред английската врата и нарушение в атака.