Тунчев: Не играхме футбол – накъсвания, лежане… Свикнали сме някой те побутне, паднеш, свирнат ти фалче

0
aleksandar tunchev
-
-

Старши треньорът на Локомотив (Пловдив) – Александър Тунчев – сподели мнението си за загубата с 0:1 от Локомотив (София).

„Щом сме загубили, оценката не е добра. Абсолютно нищо не се получи. Не мисля, че двубоят е бил интересен и приятен – накъсан, с много спирания на играта, с много неточности. Изобщо не мога да съм доволен от мача.

Влязохме много отпуснати. Говорихме, че съперникът ще е пределно мотивиран и мобилизиран, че по същия начин трябва и ние да влезем. Говорихме, че първо трябва да изиграем този мач и след това да мислим за Купата на конференциите.

След получения ранен гол, ние не играхме футбол. От 90-те минути, ако играхме 15-20 минути максимум… Накъсвания, лежане. Донякъде явно вина вина има и съдията. Ние сме свикнали някой те побутне, паднеш, свирнат ти фалче. Когато излезем в Европа, това нещо го няма. Апелирам да се пуска малко по-свободна игра. Все пак футболът е контактен спорт. Според мен нашите съдии могат да свирят, но нямам идея на какво се дължи това нещо – всяко единоборство се отсъжда нарушение.

Коренно, всичко трябва да се промени за Копенхаген. Срещаме много сериозен отбор. Ако искаме да не се получи неприятен резултат, трябва по най-бързия начин да направим промяната и да забравим този мач. Копенхаген е фаворит отвсякъде. Ние обаче сме показали, че умеем да играем със силните и се надявам да го покажем“, коментира Тунчев.