ЦСКА-София удари руски гранд! Бразилец дебютира с гол (ВИДЕО)

0
Снимка: twitter.com/fcdynamo

ЦСКА-София победи Динамо (Москва) във втората си контролна среща в Белек. На терена на комплекс „Regnum“ „червените“ се наложиха над руския гранд с 3:1.

След 180 секунди игра Карло Мухар стреля опасно с глава, но покрай вратата на Лещук.

В 11-ата минута Шимански нанесе удар директно от фал, но над напречната греда.

В 16-ата минута Вилдсхут намери Георги Йомов на чиста позиция в наказателното поле. Шутът на българина обаче бе право във вратаря.

ЦСКА-София поведе в 24-ата минута. Вилдсхут нахлу в наказателното поле и падна след съприкосновение с вратаря. Главният съдия прецени, че има нарушение, Лещук първо да изби топката, и отсъди дузпа. От бялата точка Иван Турицов бе точен за 1:0.

В даденото продължение ЦСКА-София удвои аванса си. Греъм Кери стреля чудесно от фал. Стражът на руснаците успя да докосне топката, която след това срещна напречната греда. При добавката обаче Бисмарк Чарлс не пропусна да порази опразнената врата за 2:0.

От първата минута на втората част в игра се появи Маурисио Гарсес, за когото това бе неофициален дебют за ЦСКА-София.

В 61-ата минута Динамо намали изоставането си. След центриране от корнер, Иван Ордец изпревари Евтимов и засече с глава за 2:1.

10 минути по-късно играта бе прекъсната за кратко, след като на терена се появи котка, която упорито отказваше да напусне.

В 87-ата минута Амос Юго с прекрасен пас изведе Гарсес сам срещу вратаря. Бразилецът пък с прецизен удар покрай Лещук намери мрежата за 3:1.

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Бусато, 2. Матей (К), 4. Кох, 19. Турицов. 18. Мазику, 3. Жеферсон, 24. Мухар, 8. Кери, 30. Вилдсхут, 10. Йомов, 17. Чарлс

ДИНАМО (МОСКВА): 31. Лещук, 2. Варела, 24. Евгениев, 15. Сазанов, 50. Кутицкий, 74. Фомин, 53. Шимански, 6. Сулаквелидзе, 22. Жуковский, 14. Мазурин, 70. Тюкавин