Стойчо Младенов: За 10 милиона сигурно ще продадем Кайседо! Ако не тази, догодина трябва да преборим Лудогорец на всяка цена

0
Снимка: cska.bg

Старши треньорът на ЦСКА-София – Стойчо Младенов – сподели мнението си за победата с 2:1 над руския гранд Динамо (Москва).

„Имаше много добра организация и във фаза защита, и във фаза атака. Контролирахме мача през почти цялото време. За съжаление ни отбелязаха гол при статично положение и неразбирателство между вратаря и защитата, но това е част от подготвителния период. Трябва да се учим от грешките си.

Винаги работим и върху двете фази. Трябва да има баланс между едната и другата. Трябва да бъдем изключително успешни в тези две фази. Когато се получи нужният баланс, тогава отборът е силен.

В тренировките Турицов показа най-добра психическа устойчивост и е изключително добър като успеваемост. На този етап той ще изпълнява дузпите.

Всичко, което бяхме запланували, го изпълняваме. Единственият проблем беше миналата контрола. Опитахме да компенсираме с две учебни игри, но това не е достатъчно. Днес футболистите, които започнаха, изиграха повече време. В следващите две контроли ще направим два състава по 90 минути, за да натрупаме още игрови ритъм. В София също имаме два мача, където ще играят по 90 минути. Напълно достатъчно игрово време, за да ги подготвим на нужното ниво.

Много е рано да говорим за Гарсес. Той трябва да се възползва от малкото време, което му даваме да се адаптира. Трябва с Морено да се интегрират по най-бързия начин и да бъдат полезни на отбора. Към тях двамата ще имаме нужното търпение. Имаме и други крила, които да използваме. Когато са напълно адаптирани, тогава можем да разчитаме на 100% на тях.

Стремим се да създадем конкуренция на всеки пост. Ще продължим да правим ротации.

Мохамед Осман няма възможност да бъде привлечен. На този етап няма кой да идва на проби. Време за нови футболисти винаги има.

До този момент не знам дали има оферти за Кайседо. Каквото е като изходящи трансфери досега, това ще остане. Може би, ако дадат 10 милиона за Кайседо, ще се разделим. В края на краищата имаме цел, която следваме. Той е част от тази цел. Дай Боже тази година да преборим Лудогорец. Ако не тази година, догодина на всяка цена трябва да го направим“, коментира Младенов.