ЦСКА-София удари Локо (Пд) и е първият полуфиналист за Купата! (ВИДЕО)

0
Снимка: cska.bg
-
-

ЦСКА-София е първият полуфиналист в турнира за Купата на България. В 1/4-финален сблъсък, игран на „Българска армия“, „червените“ се наложиха с 2:0 над Локомотив (Пд).

Локомотив можеше да поведе след по-малко от 60 секунди игра. Боруков получи отличен извеждащ пас, нахлу в наказателното поле, остана сам срещу вратаря, малко под ъгъл, и стреля. Бусато обаче успя да скъси ъгъла и да спаси, запазвайки нулевото равенство.

В 18-ата минута Мазику и Кери направиха отлично двойно подаване. Първият навлезе в наказателното поле и стреля, но Рейдър успя да избие в корнер. След неговото изпълнение отново Мазику шутира, този път от сериозна дистанция, пращайки топката високо над вратата.

В 31-ата минута Кери с много хитър пас намери Кайседо на границата на наказателното поле. Ударът на последния обаче не затрудни Рейдър.

120 секунди по-късно ЦСКА-София поведе. Кайседо проби отдясно, надбяга Паскалев, нахлу в наказателното поле и с плътен удар прати топката между краката на Рейдър за 1:0.

В 41-ата минута „червените“ удвоиха аванса си. Георги Йомов получи на границата на наказателното поле, влезе малко навътре и шутира. Топката рикошира в Паскалев, заблуди Рейдър и влетя в мрежата му за 2:0.

В последните секунди на редовното време Мено Коха засече с глава центриране от корнер. Топката обаче премина покрай дясната греда.

В ответната атака Локомотив по чудо не намали изоставането. Александър Василев стреля мощно по диагонала от въздуха. Бусато обаче с изумителна намеса успя да избие в корнер.

В 49-ата минута, при спряна игра, Кох изблъска край тъчлинията Димитър Илиев, който падна на земята. За провинението си защитникът на ЦСКА-София получи жълт картон.

В 67-ата минута ЦСКА-София можеше да сложи точка на спора. Мухар изведе на чиста позиция в наказателното поле Кайседо, който стреля без забавяне. Рейдър обаче някак успя да избие в корнер с една ръка.

В ответната атака пък „смърфовете“ имаха чудесен шанс да върнат интригата. След центриране отляво, Димитър Илиев засече с глава на метър пред вратарското поле, но право в Бусато.

В 81-ата минута Локомотив пропусна нова отлична възможност. Кох бе на път да сгреши фатално, след като не ориентира добре и позволи на Боруков да излезе сам срещу вратаря. Ударът на нападателя обаче бе отразен от безгрешния в този мач Бусато.