cska slaviq matias faeton
Снимка: cska.bg
-
-

ЦСКА-София завърши наравно 1:1 със Славия. Срещата се игра на стадион „Александър Шаламанов“  в квартал Овча купел, като белите определено затрудниха много армейците в голяма част времето.

Още в първата минута Славия създаде хубава атака. Денислав Александров центрира успоредно на голлинията, където Енес Махмутович изчисти пред погледа на Тони Тасев.

В 17-ата минута Джонатан Линдсет пробва късмета си от далечно разстояние, но ударът му бе крайно неточен. Само минута по-късно „армейците“ създадоха на добрия си шанс от началото на двубоя. Матиас Фаетон намери Дюкенс Назон абсолютно непокрит на границата на наказателното поле. Нападателят се забави, но все пак успя да продължи към Тобиас Хайнц, но неговият изстрел бе спасен от Светослав Вуцов.

10 минути по-късно Венцислав Керчев бе намерен по левия фланг. Крайният защитник центрира към Галин Иванов, който продължи с пета към Ерол Дост, който обаче не намери целта и се отчете с голям пропуск.

В 30-ата минута „белите“ организираха още една добра атака. Тасев се опита да намери Владимир Николов в наказателното поле, но Християн Петров бе заел добра позиция. Тасев изпълни последвалия корнер. Крилото не успя да вдигне топката, но Тибо Вион не се намеси по най-добрия начин и топката в крайна сметка рикошира в десния страничен стълба на Густаво Бусато. Впоследствие топката попадна в Дост, който този път отправи точен удар, но той бе право в обсега на бразилския вратар на „червените“, който се намеси.

Четири минути по-късно Фаетон проби добре в наказателното поле и намери Назон. Топката дойде малко назад за хаитянина, който все пак стреля, но ударът му премина над вратата, пазена от Вуцов.

В 43-ата минута Станимир Тренчев отсъди дузпа за Славия за нарушение на Енес Махмутович срещу Венцислав Керчев. След намесата на ВАР тя бе отменена, след като защитникът на „червените“ играе първо с топката. Все пак решението остава спорно, след като Локомотив София получи доста сходна дузпа срещу Левски в понеделник.

В първата минута на добавеното време Иван Турицов се опита да изненада Вуцов от далечно разстояние с прехвърлящ изстрел, но 21-годишният страж бе внимателен и изби в ъглов удар.

Във втората минута на добавеното време на първата част Джонатан Линдсет прати топката в мрежата на Вуцов след центриране на Тобиас Хайнц от корнер. Попадението обаче бе отменено, след като отново ВАР арбитърът Ивайло Стоянов извика Тренчев да прегледа ситуацията на монитора. При гола Дюкенс Назон отклонява топката с ръка към Линдсет, заради което бе отменен и гола.

В 55-ата минута наставникът на Славия Златомир Загорчич извърши принудителна смяна. На мястото на контузения Генев се появи 18-годишният Георгиев, който оформи двойка в центъра на отбраната с 20-годишния Йеленкович.

След час игра „белите“ и „червените“ заформиха сериозно меле в малкия пеналт на гостите, но в крайна сметка всичко завърши с аут.

В 63-ата минута Славия създаде поредна голова възможност. Тасев шутира от фал в близкия ъгъл на Бусато, а вратарят изби. Последва добавка на Дост от близка дистанция, но бразилският страж на „червените“ отново спаси.

Броени секунди след това появилият се като резерва Емил Стоев пробва късмета си с удар от воле, но изпълнението му премина покрай десния страничен стълб на Бусато.

Противно на логиката предвид показаното на терена до този момент, ЦСКА – София откри резултата в 67-ата минута. Това стана след автогол на Георгиев при опит да изчисти топката след разбъркване в наказателното поле.

7 минути по-късно Линдсет изведе Иван Турицов на хубава позиция, но десният бранител прати изстрела си високо над вратата на домакините.

В 78-ата минута „армейците“ имаха отлична възможност да отбележат втори гол. Матиас Фаетон намери абсолютно непокрития Марселино Кареасо в наказателното поле, но ударът с глава на халфа бе неточен.

В 86-ата минута Роберто Райчев изравни резултата. „Белите“ разиграха на късо разстояние и Ертан Томбак центрира към Роберто Райчев, който буквално с първото си докосване прати топката във вратата на ЦСКА-София.