ЦСКА-София с трета поредна засечка в Стара Загора! „Червените“ без гол след 131 корнера

0
Снимка: beroe.bg

ЦСКА-София не успя да победи Берое в трето последователно свое гостуване в Стара Загора, пише „Тема спорт“. Преди нулевото равенство в неделя армейците загубиха с 0:1 на 21 март тази година и с 1:2 на 29 септември 2019 г.

Стойчо Младенов не успя да победи зелено-белите за втори пореден път. Екзекутора на Ливърпул бе начело на автентичния ЦСКА при загубата с 0:1 на „Армията“ на 7 март 2015-а.

Преди срещата под Аязмото армейците бяха единственият тим в родния шампионат, който бе успял да се разпише във всеки свой двубой от началото на сезона и бе с пълен актив от гостуванията си. Все още само червените не са губили мач през тази кампания в Първа лига.

Футболистите на Стойчо Младенов запазиха мрежата си суха за едва трети път през тази кампания. За последно не бяха допуснали попадение в шестия кръг при гостуването на Черно море (1:0).

За втори път от началото на шампионата Жорди Кайседо не успя да отбележи. Еквадорецът се разписа срещу ЦСКА 1948 (4:2), Пирин (1:0), Черно море (1:0), Славия (1:1), Левски (2:1) и Ботев Пловдив на два пъти (3:2), а не успя да порази мрежите на Ботев Враца (4:2) и Берое.

Яник Вилдсхут изигра 17-ия си официален мач с червената фланелка във всички турнири. Въпреки че е бил на терена над 1200 минути, той все още не се е разписал.

Армейците не са успели да материализират нито един от 131 корнера, които са изпълнили от началото на сезона във всички състезания.

Юрген Матей продължава да е единственият футболист на ЦСКА-София, който е участвал във всички двубои на тима от началото на сезона. Нидерландецът е бил на терена през цялото игрово време – 810 минути. Той е без пропусната минута и в евротурнирите.

Карол Метс изигра втория си мач като титуляр в родното първенство.

Хамза Чатакович не попадна в групата на армейците във втори пореден шампионатен двубой, а за последно босненецът бе на терена преди повече от месец – влезе в края на гостуването на Ботев Враца (4:2) от осмия кръг на 19 септември.