ЦСКА-София с нова победа в Първа лига, въпреки че Саша Илич изцяло мислеше за Базел

0
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София се наложи с минималното 1:0 при домакинството на Септември София от шестия кръг на Първа лига. Единственото попадение в мача отбеляза Брайън Морено. Старши треньорът Саша Илич направи девет промени по своя състав, с ясната мисъл за предстоящия първи мач срещу Базел от Лигата на конференциите.

Дюкенс Назон бе изведен на отлична позиция в 27-ата минута, но стреля неточно в аут.

В 40-ата минута Жеферсон изведе Линдсет на границата на наказателното поле. Норвежецът видя, че вдясно от него Георги Йомов е на по-добра позиция и му подаде. Вместо да стреля от движение, капитанът на ЦСКА опита да си овладее топката, в резулатат на което Шейтанов скъси дистанцията до него и Йомов стреля покрай вратата.

ЦСКА-София поведе с 1:0 в 59-ата минута. Брайън Морено бе изведен от Лазар Туфегджич сам срещу Димитър Шейтанов и нападателят на „червените“ не пропусна да вкара.

Джонатан Линдсет продължи да е много активен през мача и в 71-ата минута показа страхотна техника в наказателното поле. Той се измъкна между трима футболисти на Септември и центрира към центъра, но ударът с глава на Морено бе спасен от Шейтанов.

Треньорът на ЦСКА-София Саша Илич възропта срещу решението на съдиите в 81-ата минута и получи жълт картон, който е трети за него и така той ще пропусне следващият мач на тима в Първа лига, който е срещу ЦСКА 1948.

ЦСКА-София е на второ място във временното класиране с 13 точки, като има една по-малко от лидера ЦСКА 1948, който обаче е и с мач повече.