ЦСКА-София разгроми Берое и се изравни с Лудогорец на върха (ВИДЕО)

0
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София победи Берое в мач от IV кръг на Първа лига. На стадион „Българска армия“ „червените“ се наложиха с 5:1 над селекцията на Петър Хубчев. Така столичани се изравниха по точки на върха в класирането с Лудогорец.

ЦСКА-София започна вихрено и поведе още в 5-ата минута. Тибо Вион изведе с чудесен пас вляво в наказателното поле Де Нойер, който от своя страна пусна успоредно на голлинията. Маурисио Гарсес пък засече пред вратарското поле за 1:0.

В 18-ата минута ЦСКА-София удвои аванса си. Тибо Вион изведе Дюкенс Назон сам срещу вратаря. Нападателят с прецизен удар покрай Караджов намери долния десен ъгъл на вратата. Първоначално страничният рефер вдигна флага си засада. След разглеждане на ситуацията с ВАР, обаче попадението бе зачетено – 2:0.

В 39-ата минута Берое можеше да стигне до гол от нищото. Серкан Юсен стреля силно от дистанция, но топката прелетя на сантиметри над напречната греда. Това бе и изобщо първият удар на гостите в мача.

120 секунди преди края на редовното време ЦСКА-София можеше окончателно да сложи точка на спора. Гарсе изведе Назон сам срещу вратаря. Караджов обаче успя да спаси удара на нападателя.

В 61-ата минута от Берое поискаха дузпа за нарушение на Християн Петров срещу Лукас Мартинс. Главният съдия Валентин Железов, обаче не посочи бялата точка.

В 69-ата минута Гарсес намери на отлична позиция Асен Дончев, който прати топката в мрежата. Голът обаче бе отменен за засада на първия при паса към него от Браян Морено.

120 секунди по-късно Шопов изведе Дончев сам срещу вратаря, малко под ъгъл. Ударът на последния обаче бе спасен от Караджов.

Четвърт час преди края обаче, ЦСКА-София оформи класиката в резултата. Туфегджич намери в наказателното поле Браян Морено, който 13-14 метра прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 3:0.

Берое стигна до гол в 81-ата минута. Мено Кох игра с ръка в наказателното си поле, което първоначално не видяно от Валентин Железов. След разглеждане на ситуацията с ВАР, обаче той отсъди дузпа. От бялата точка Абубакар Тунгара бе точен за 3:1.

В 4-ата минута на даденото продължение ЦСКА-София отбеляза четвърто попадение. Туфеджич бе фаулиран в наказателното поле от Николай Николаев и главният съдия Валентин Железов отсъди дузпа. С изпълнението й се нагърби Иван Турицов, който стреля в средата на вратата за 4:1.

По-малко от 120 секунди след това „червените“ вкараха още веднъж. Иван Караджов излезе извън наказателното си поле, за да пресече извеждащ пас. Той обаче не успя да овладее до бре на гърди и поднесе топката на Маурисио Гарсес, който на празна врата оформи крайното 5:1.