0
cska otbor
Снимка: cska.bg

За първи път в историята нито един българин не взе участие за ЦСКА-София в дербито с Левски. Както е известно, с контузии са Християн Петров, Иван Турицов и Мартин Стойчев, а Димитър Евтимов, Станислав Шопов, Георги Чорбаджийски и Илиан Антонов, които бяха на пейката срещу Левски, не се появиха в игра.

2:0 е най-често срещаният резултат в мачовете на ЦСКА-София през сезона. Армейците цели 6 пъти спечелиха с това числово изражение. Освен Левски така бяха победени още Ботев Bp (г), ЦСКА 1948 (д), Локо Сф (д), Локо Пд (г) и Етър (д).

ЦСКА-София запази 16-а суха мрежа през сезона, като е лидер по този показател в първенството, заедно с Лудогорец. Густаво Бусато не е допуснал попадение в 15 срещи, а Димитър Евтимов в една. Армейците и разградчани имат и най-малък брой инкасирани голове през кампанията – по 15.

ЦСКА-София няма загуба от Левски от година и половина. В този период армейците записаха две победи с по 2:0, както и две равенства – 0:0 и 1:1.

ЦСКА-София е най-опасен в последния четвърт час на двубоите. След гола на Фернандо Каранга за 2:0 срещу Левски армейците вече имат цели 13 попадения след 75-ата минута на своите двубои.

Армейците не са успели да се разпишат само в 5 от 28-те си двубоя през сезона. За последно не успяха да намерят път към противниковата врата при загубата с 0:1 от Черно море на „Тича“ във втория пролетен кръг.

Тибо Вион се опази от жълт картон в четвърти пореден мач на ЦСКА-София. Той има 8 официални предупреждения през сезона и следващия път, в който бъде декориран в жълто, ще означава, че пропуска две срещи на тима.

Централният защитник Мено Кох се появи като реверва в 4 от последните 5 мача на ЦСКА-София – срещу ЦСКА 1948, Ботев Пд, Локо Сф и Левски, като в тях изкара на терена общо 34 минути.

Матиас Фаетон имаше принос само за едно попадение в последните 5 мача на ЦСКА-София – разписа се за 4:0, като оформи крайния резултат при победата над Ботев Пловдив./ „Тема спорт“