ЦСКА-София отнесе Царско село за едно полувреме (ВИДЕО)

0
Снимка: cska.bg
-
-

ЦСКА-София победи като домакин Царско село. В мач от Х кръг на efbet Лига, игран на „Българска армия“, „червените“ се наложиха с класическото 3:0, като и трите попадения бяха отбелязани през през вторите 45 минути.

Първото полувреме очаквано премина с натиск на домакините, които обаче почти до края му не успяха да създадат нищо смислено. Първата опасност пред вратата на гостите дойде чак в 38-ата минута. Кери центрира от фаул, Соу засече с глава, но Чворович улови пред голлинията.

120 секунди след това, отново Али Соу опита да застраши вратата на „царете“. Той стреля от дистанция, но над напречната греда.

Минутка преди края на редовното време Евандро нанесе хубав удар, ала Чворович спаси.

Втората част започна ударно за ЦСКА-София. След по-малко от 180 секунди игра, Евандро центрира отдясно, а Али Соу засече с глава. Чворович успя да докосне топката, но недостатъчно, за да избие и тя спря в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

В 53-ата минута Антуи центрира в наказателното поле, където топката срещна ръката на Албентоса. Главният съдия обаче не отсъди дузпа. Секунди по-късно Даскалов стреля от разстояние, но топката премина до дясната греда.

В 57-ата минута получи пред наказателното поле и стреля мощно от движени. Топката обаче профуча над напречната греда.

В ответната атака Царско село по чудо не изравни. Бусато бе напът да направи фатална грешка, като в наказателното поле буквално заложи топката на Антуи. След това обаче се реваншира, като спаси удара на нападателя.

След час игра ЦСКА-София можеше да реши всичко. Али Соу бе изведен сам срещу вратаря. Нападателят стреля хубаво покрай Чворович, но топката срещна дясната греда. Минутка по-късно пък Кери нанесе удар над вратата.

В 72-ата минута Греъм Кери стреля от фаул, топката се спря от ръката на Веселин Минев, но и в тази ситуация Станимир Тренчев не отсъди дузпа.

180 секунди по-късно ЦСКА-София стигна до второ попадение. Влезлият като резерва Тиаго вкара много красиво попадение, като с удар от границата на наказателното поле прати топката от вътрешната страна на лявата греда.

В 80-ата минута ЦСКА-София оформи класиката в резултата. Греъм Кери центрира почти от аутлинията, а Жеферсон засече около точката за изпълнение на дузпа, пращайки топката неспасяемо до лявата греда за 3:0. Това бе и първо докосване на топката от бразилеца, който се появи в игра минутка по-рано.