Локо Пд написа историята и отново е с купата, Али Соу направи харакирито за ЦСКА-София

0

Локомотив Пловдив написа историята! „Черно-белите“ за втора поредна година триумфираха с Купата на България. На финала Локомотив Пловдив се наложи с 5:3 след изпълнение на дузпи срещу ЦСКА-София. В редовното време и продълженията двата отбора завършиха 0:0. Решителната дузпа за ЦСКА-София пропусна Али Соу.

Локомотив Пловдив се превърна в първия отбор от 2009 година насам, който печели купата в две последователни години.

Бруно Акрапович остава непобеден за Купата на България.

Мачът не блестеше с особени аргументи. ЦСКА-София демонстрира по-добра игра, докато от самото начало си личеше, че Локомотив Пловдив играеше предпазливо с мисъл насочена към дузпите.

Али Соу центрира остро в 12-ата минута, в наказателното поле на Локомотив Пловдив, където Евандро остана далече от топката, а тя премина встрани от левия стълб на вратата на Мартин Луков.

ЦСКА-София направи много голям пропуск в 17-ата минута. Тиаго Родригес пусна перфектен извеждащ пас към Евандро, който бе сам срещу Мартин Луков, но отправи много слаб удар и вратарят на Локомотив спаси.

Две минути по-късно пред „червените“ се откри нова отлична възможност. Евандро отне топката от Диниш Алемейда, но след това сбърка с решението си да подаде към Али Соу.

Анте Аралица падна в наказателното поле на ЦСКА-София в 35-ата минута след единоборство с Валентин Антов. Нападателят на Локомотив имаше претенции за дузпа, които бяха подминати от съдията Георги Кабаков.

ЦСКА-София веднага организира контраатака и се възползва от разредените пространства в половината на Локомотив. Али Соу подаде към Тиаго Родригес, който стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Луков.

Първият удар за Локомотив дойде чак в 38-ата минута, но бе само за статистиката. Ударът на Салинас не беше точен.

След центриране от корнер в наказателното поле на Локомотив в 43-ата минута, Петър Занев стреля с глава, топката рикошира в гърба на Али Соу и можеше да излъже Мартин Луков, но той успя да се разтегне и да избие топката.

ЦСКА-София организира добра атака в 69-ата минута. Али Соу комбинира с Енрике Рафаел, който напредна и финтира Карагарен, след което стреля, но право в ръцете на Мартин Луков.
ЦСКА-София направи нов много сериозен пропуск в 72-ата минута, когато Валентин Антов пусна дълъг пас към Иван Турицов, който настигна топката и центрира в наказателното поле на Локомотив, където Енрике Рафаел стреля с глава, а Мартин Луков се разтегна и спаси.
Пред Брадли Мазику се откри много добра възможност в 76-ата минута. Той стреля силно, но топката премина край левия страничен стълб на вратата на Мартин Луков.
Тиаго Родригес отправи опасен удар от фаул в 82-ата минута, но Луков отново се намеси и спаси.

В 85-ата минута Петър Занев изведе Брадли Мазику сам срещу Луков, но футболистът на ЦСКА-София не отправи удар, а потърси Али Соу и сбърка.

В третата минута на добавеното време на срещата Анте Аралица се опита да прехвърли от около 40 метра Бусато, но вратарят внимаваше и спаси.

В редовните 90 минути двата отбора не успяха да определят победител и се стигна до продълженията.

Енрике Рафаел нахлу опасно в наказателното поле на Локомотив Пловдив в 108-ата минута, но не намери сили да насочи топката към Али Соу или Стефано Белтраме.
Футболистите на Локомотив Пловдив създадоха напрежение в наказателното поле на ЦСКА-София в 112-ата минута. Момчил Цветанов центрира от корнер, Анте Аралица продължи с глава към Диниш Алмейда, който стреля, но Кристиян Малинов успя да изчисти.
ЦСКА-София завърши мача с човек по-малко, след като Кристиян Малинов бе изгонен за втори жълт картон в 115-ата минута. Малинов извърши безумно нарушение срещу Момчил Цветанов и получи напълно заслужен картон.

В заключителните секунди на продълженията треньорът на Локо Пд Бруно Акрапович направи стратегическа смяна, изваждайки от игра Мартин Луков и пускайки на негово място Илко Пиргов. Именно Пиргов се превърна в герой за Локо Пд при дузпите.

Без да си отбележат гол в двете продължения от по 15 минути се стигна до изпълнението на дузпи.

Димитър Илиев бе безпогрешен при първото изпълнение и даде аванс за Локо Пд – 1:0. След това Петър Занев бе точен и изравни резултата при изпълнението на дузпите – 1:1. Диниш Алмейда също не пропусна и върна аванса за Локомотив – 2:1. Али Соу пропусна от бялата точка, като ударът му бе отразен от Илко Пиргов. Бирсент Карагарен реализира следващата дузпа и вкара за 3:1. Жеферсон намали пасива на „червените“ – 2:3. Малонга направи резултата 4:2, а Кери намали пасива на ЦСКА-София – 3:4. Момчил Цветанов бе хладнокръвен при петото изпълнение и реализира за 5:3. По този начин Локомотив Пловдив триумфира с Купата на България за втора поредна година!

ЦСКА-София: 13. Густаво Бусато – 19. Иван Турицов, 26. Валентин Антов, 11. Петър Занев (К), 18. Брадли Мазику – 6. Рубен Пинто – 8. Греъм Кери, 20. Тиаго Родригес, 15. Кристиян Малинов, 10. Евандро – 22. Али Соу

Старши треньор: Милош Крушчич

Локомотив Пловдив: 71. Мартин Луков – 25. Лукас Масоеро, 61. Диниш Алмейда, 20. Милош Петрович – 9. Биргент Карагарен, 10. Парвиз Умарбаев, 16. Лукас Салинас, 34. Петър Витанов, 50. Йосип Томашевич – 14. Димитър Илиев (К), 77. Анте Аралица

Старши треньор: Бруно Акрапович

Съдия: Георги Кабаков