0
Снимка: cska.bg
-
-

ЦСКА-София победи Славия в мач от XVI кръг на efbet Лига. На стадион „Българска армия“, „червените“ стигнаха до успех с 1:0. Трите точки точки обаче можеха и да се изплъзнат на възпитаниците на Милош Крушчич, ако в продължението на мача, когато „белите“ бяха вече с 10 души, гредата не бе помогнала на Бусато.

Първата опасност в мача дойде чак в 23-ата минута. Петър Занев стреля директно от фаул, но вратарят на Славия изби в корнер отиващата в долния му десен ъгъл топка.

Гостите отговориха с далечен удар на Славчо Шоколаров, който обаче не затрудни Бусато.

В 36-ата минута Рубен Питно стреля извън наказателното поле, Георги не успя да улови, но топката все пак не влетя в мрежата му, а излезе в корнер.

180 секунди по-късно Евандро шутира от наказателното поле. Топката рикошира в крак на защитник на Славия и прехвърли вратаря, кацайки на напречната греда.

В 49-ата минута Георги Йомов засече с глава центриране отляво. Топката обаче премина покрай лявата греда.

В 52-ата минута Евандро проби отляво и нахлу в наказателното поле, след което пусна успоредно на голлинията. Али Соу успя да чукне към опразнената врата, но Гамаков изби от голлинията.

Малко по-късно удар на Вив Соломон-Отабор от чиста позиция бе блокиран от играч с бяла фланелка.

В 66-ата минута ЦСКА-София поведе. Петър Занев центрира от фаул, а Али Соу засече с глава, пращайки топката под плонжа на Георги Георгиев за 1:0.

В 73-ата минута Янис Карабельов върна нескопосано, извеждайки Али Соу сам срещу Георгиев. Ударът на нападателя обаче бе отразен от стража на Славия. Малко сед това пък изстрел на Кристиян Малинов премина покрай дясната греда.

В 81-ата минута Тиаго изведе Али Соу, който от границата на наказателното поле стреля покрай лявата греда.

В 84-ата минута Радослав Кирилов нанесе удар от дистанция, но право в ръцете на Бусато.

Само 120 секунди по-късно Славия можеше да изравни. Шоколаров центрира в наказателното поле, Галин Иванов засече с глава, но Бусато плонжира и изби.

В 87-ата минута „белите“ остана с човек по-малко. Славчо Шоколаров получи жълт картон за фаул срещу Жеферсон. Футболистът на Славия изпусна нервите си и скочи срещу главния съдия Драгомир Драганов, който не се поколеба да му покаже пътя към съблекалните преждевременно.

Във 2-ата минута на даденото продължение Славия по чудо не изравни. Емил Стоев изстреля истински снаряд далеч извън наказателното поле, Бусато със сетни сили успя да докосне топката, която след това срещна лявата греда.