ЦСКА-София без победа в 5 поредни мача пред над 10 000 зрители! Назон още няма гол срещу отборите от Тор 5

0
cska otbor
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София спечели само два от досегашните си 8 мача с отборите от Топ 4 в класирането. Балансът на тима срещу Лудогорец, ЦСКА 1948 и Левски е 2 успеха, 3 равенства и 3 поражения.

ЦСКА-София не успя да спечели нито един от последните си 5 двубоя с повече от 10 000 зрители на трибуните – срещу Базел (0:2), Левски (0:2 и 0:0), Лудогорец (0:1) и ЦСКА 1948 (1:1). За последно червените победиха Базел с 1:0 на „Васил Левски“ пред 15 000 зрители.

Иван Турицов пропусна дузпа за първи път в кариерата си. Досега той имаше 10 точни изстрела от 10 изпълнения в официални и неофициални мачове.

Енес Махмутович се превърна в 17-ия различен голмайстор за ЦСКА-София в първенството. Постижението е впечатляващо, като за сравнение през миналия сезон едва 10 футболисти се разписаха за армейците.

Голмайсторът на тима Дюкенс Назон все още няма гол срещу отборите от Тор 5 – вече в 11 мача.

Последните 3 гола на ЦСКА-София срещу ЦСКА 1948 дойдоха извън наказателното поле – на Де Нойер, Хайнц и Махмутович.

Нито един от 63-те гола на ЦСКА-София през сезона не е дошъл след директно изпълнение на пряк свободен удар.

Бисмарк Чарлс взе участие в единадесети мач през сезона (само 1 като титуляр). В тях обаче е записал едва 211 минути, като все още чака първото си попадение за кампанията. Последният гол на ганаеца датира отпреди повече от две години – на 19 май 2021 г. той донесе победата с 1:0 над Арда във финала за Купата на България.

Тибо Вион ще завърши сезона като полевия футболист с най-много мачове и минути за ЦСКА-София (към момента е с 33 двубоя и 2535 минути). Втори по изиграни срещи са Гарсес и Назон с по 31, а по минути Амос Юга е с 2395./ „Тема спорт“