Септември си взе „довиждане“ с елита с победа над Ботев Вр! Гол-шедьовър и шокиращ пропуск белязаха мача (ВИДЕО)

0
beroe septemvri martin nikolov
Снимка: beroe.bg

Септември (София) победи Ботев (Враца) в мач от последния кръг на efbet Лига. На националния стадион „Васил Левски“ възпитаниците на Красимир Балъков се наложиха с 3:1. Още преди изиграването на двубоя беше ясно, че столичани през следващия сезон ще играят във Втора лига, докато врачани запазиха елитния си статут.

В 6-ата минута Красимир Тодоров се промуши между два от Септември и излезе сам срещу Иван Василев. Ударът му обаче бе отразен с крак от вратаря.

Домакините отговориха в 12-ата минута. Мартин Стоянов опита да прехвърли Красимир Костов, който обаче с една ръка успя да спре топката.

60 секунди по-късно Септември пропусна прекрасна възможност да поведе. Мартин Петков стреля мощно от границата на вратарското поле, но Костов успя да избие от голлинията.

Все пак това се случи в 28-ата минута. Митко Митков проби отляво и центрира остро, но право в Красимир Костов. Вратарят опита да улови топката, но вместо това я прати в собствената си врата за 1:0.

В 35-ата минута Жан-Пиер Да Силва стреля от границата на наказателното поле. Иван Василев изпита известни затруднения, след като първоначално не успя да улови, но после го стори.

В 63-ата минута Септември удвои аванса си. Митко Митков се освободи на границата на наказателното поле от Петър Кепов и с прецизен шут прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

В 74-ата минута столичани можеха да оформят и класиката в резултата. Удар на Александър Тодоров от неголям ъгъл обаче бе избит от Костов в корнер.

5 минути по-късно Ботев намали изоставането си. Петър Кепов със страховит шут от 25 метра намери горния десен ъгъл на вратата за 2:1.

След още 120 секунди врачани по чудо не изравниха. Даниел Генов проби отляво, нахлу в наказателното поле и даде успореден пас. Радослав Захариев обаче направи шокиращ пропуск, като от 2-3 метра прати топката над опразнената врата.

В 87-ата минута Кабов центрира отляво. Александър Петров засече с глава с летящ плонж от границата на вратарското поле, но неточно.

Почти веднага след това пък шут от чиста позиция в наказателното поле на Кабов мина покрай вратата.

Септември сложи точка на спора в 1-ата минута на даденото продължение. Петър Кепов задържа Иван Арсов в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Красимир Станоев бе безапелационен, оформяйки крайното 3:1.