0
tsska neftohimik voleybol mazhe 1 1280x899
-
-

ЦСКА поведе на Пирин в 1/4-финалната серия на волейболното първенство при мъжете. В първи мач, игран в зала „Васил Симов“, „червените“ се наложиха с 3:0 (25:22, 31:29, 25:20).
Втората среща е на 23 март, събота, от 18:00 ч. в Разлог. Играе се до две победи от три мача.
ЦСКА започна по-силно и в средата на първия гейм имаше преднина от 16:10. Постепенно гостите се доближиха до съперника, като в края авансът на домакините бе само една точка – 23:22. „Армейците“ обаче не изпуснаха инициативата.Вторият гейм бе изключително оспорван, което е видно и от резултата. В края Пирин имаше 4 възможности да изравни, но не се възползва. ЦСКА на свой ред взе преднина и след ас на Пламен Шекерджиев удвои резултата.
В третата част „червените“ натиснаха гостите и със сервис, играха по-уверено и спечелиха чисто срещата.Пламен Шекерджиев бе над всички с 20 точки (1 ас, 2 блокади), Венцислав Георгиев добави 16 (1 ас, 2 блокади), а Симеон Александров реализира 14 точки (4 аса, 1 блокада) за успеха.За Пирин Йордан Желязков завърши с 13 точки (2 аса), а Костадин Гаджанов отбеляза 12 точки (2 блокади).