ЦСКА 1948 във Втора лига след погром

0

ЦСКА 1948 спечели промоция за Втора лига, след като днес разгромиха със 7:1 Германея (Сапарева баня) и два кръга преди края са недостижими на върха в Югозападната Трета лига.

Тимът бе създаден през лятото на 2016 г. от червени фенове в знак на протест срещу умишления фалит на ЦСКА и опита за подмяна на армейците с обединението между Литекс и Чавдар (Етрополе). Клубът тръгна от най-ниското ниво на българския футбол и две години по-късно вече е във Втора лига, спазвайки всички закони на държавата, БФС, ФИФА и УЕФА. Иначе днес ЦСКА 1948 се нуждаеше от три точки да си гарантира първото място в първенството два кръга преди края и футболистите на Валентин Илиев постигнаха целта по безапелационен начин.

„Червените“ наложиха тотален натиск още с първия съдийски сигнал, но Спасов спаси изстрел на Таушанов, а Васев не успя да стреля по най-добрия начин от удобна позиция. Така се стигна до 13-ата минута, в която десният бек Михайлов получи пас отдясно, центрира отлично по земя към Петко Петков и таранът на ЦСКА 1948 вкара за 1:0.

Последваха нови два шута на Таушанов и Гъргоров, които не намериха целта, а веднъж Гущеров се засуети и пропиля добра възможност за попадение.

Вторият гол, предвид играта на двата тима, бе въпрос на време и той падна в 28-ата минута. Емил Гъргоров центрира от фаул към Кирил Котев, капитанът на червените се извиси и с глава прониза Спасов за 2:0.

След половин час игра Евгени Зюмбулев се озова сам срещу Спасов, но вратарят на Германея изби в корнер.

В 34-ата минута домакините съвсем убиха интригата след трети гол. Негов автор стана Андон Гущеров. До края на полувремето нямаше повече интересни моменти и то приключи при 3:0.

Две минути след почивката обаче ЦСКА 1948 вкара нов гол. Гущеров изстреля истинска бомба, която се удари в гредата и влетя в мрежата на гостите.

В 55-ата минута резултатът набъбна на 5:0. Михайлов проби и центрира отдясно към Петко Петков, който вкара отблизо второто си попадение в мача. Десет минути по-късно и гостите отбелязаха в противниковата врата. Стрежът на червените Емил Михайлов допусна грешка при безобидна ситуация и събори противников футболист в наказателното поле, а Алек Манолов реализира без проблем отсъдената дузпа.

Последваха още една-две добри атаки на гостите, които обаче не успяха да завършат с нов гол. Постепенно футболистите на ЦСКА 1948 отново взеха инициативата и в 82-ата минута резервата Йоан Маринов вкара шесто попадение за своя тим, реализирайки с майсторски шут от границата на наказателното поле. До края на мача имаше време за още едно червено попадение. В даденото от рефера двеминутно продължение Йоан Маринов центрира на задната греда, където друга резерва – Николай Хаджиниколов, надскочи бранител на Германея и с глава оформи крайното 7:1 за ЦСКА 1948.